CSÖVEKET CSERÉLTÜNK!!!
Akció!!!
November 17-től minden szombaton akciós áron használható az infraszauna és az álló ill. fekvő szolárium!!!
Szolárium: (álló ill. fekvő)
4perc-200Ft Infraszauna:30perc 1 alkalom 1fő 500Ft
8perc-400Ft (2fő 800ft/3fő 1000Ft)
12perc-600Ft
A húszas években, mikor a nők még napernyővel, kesztyűvel védekeztek a lesülés ellen, hiszen a bőr barnasága egyet jelentett az alacsony származással, Coco a Cote d’Azure-ről gyönyörű bronzbarnára sülve tért haza. Attól kezdve a barnaság státusszimbólummá vált, a bronzszínű bőr már azt bizonyította, hogy viselőjének volt ideje pihenni, napozni, téli vakációra utazni melegebb vidékekre, netán síelés közben érte őt a napsugár. Szép számmal voltak azonban olyanok, akik ezt a luxust nem engedhették meg maguknak, mégis szerettek volna lépés tartani a módival. Így született meg a kvarclámpa, majd ennek egy továbbfejlesztett változata a szolárium.
S a fejlődés nem állt meg. A beépített ventilátor után ma már frissítő arcpermettel is hűsíthetjük magunkat, a nehezen barnuló részekre először külön arcbarnítót, később váll-, majd lábbarnítót is alkottak, s hogy barnulás közben ne unatkozzunk a magnóról sugárzott zene mellett már akár madárcsicsegéssel, vagy a patak csobogásának hangjával is lazulhatunk.
Tél végén a jó idő beköszöntével, amikor egyre kevesebbet takar a ruha, azok is vágynak a barnaságra, akik a borús hideg időben nem éltek ezzel a lehetőséggel. Legyünk azonban óvatosak, hiszen a szoláriumban éppúgy leéghetünk, mint a napon! Mivel a különféle stúdiókban más-más gépek vannak, mindig konzultáljunk, hogy a bőrtípusunknak megfelelően hány percet javasolnak az első alkalmakkor. Az alapszín megszerzéséig, ami általában 2-3 hét, érdemes kétnaponta felkeresni a szoli szalont, majd ha már elértük a kívánt barnaságot, heti egy alkalom elegendő ahhoz, hogy megtartsuk azt.
Szoláriumozás előtt mindig gondosan tisztítsuk le a sminket, lehetőleg ne parfümözzük magunkat, mert ezek éppúgy, mint egyes gyógyszerek fényérzékenyíthetnek, ami nemcsak foltosságot okoz, de maradandóan károsíthatja bőrünket. Aki valamilyen tablettát szed előtte mindig tanácskozza meg orvosával, hogy lehet-e ilyen mellékhatása.
Barnulás előtt érdemes leradírozni a testet, az elhalt szaruréteg eltávolításával ugyanis egyenletesebben és jobban fog a szolárium, majd kenjük be bőrünket a ma már igen sokfele kapható, speciálisan a szolizáshoz készített krémmel. Közvetlen szoláriumozás után nem tanácsos zuhanyozni, de ekkor is érdemes valamilyen testápolóval, szoláriumozás utáni testtejjel bekenni magunkat, hiszen a mesterséges napozás éppúgy szárit, mint a valódi, s a kiszáradt bőr hamarabb ráncosodik.
S, mint mindenhol itt is igaz a mondás; a kevesebb néha több. A túlzásba vitt szoláriumozás nemcsak csúnya, de az idők folyamán meg is bosszulja magát, a rendszeresen feketére égetett bőr gyorsan öregszik és károsodik.
Krémek és zselék
A legtöbb önbarnító hatása 3-5 napig élvezhető, az első időben hetente csak egyszer vigyük fel, majd ezután hetente kétszer ismételjük. Nagyobb testfelületre – hát, has, lábak, karok – pompás megoldás, ha a testápoló krémünkkel elkeverjük. Az önbarnító azonban csak akkor válik természetessé, ha előtte leradírozzuk a bőrünket. Az extra száraz felületeket, mint amilyen a könyök, a térd, érdemes az önbarnító felvitele előtt hidratáló krémmel bekenni. Mindig ügyeljünk arra, hogy az önbarnító felkenése után alaposan mossunk kezet, mert a tenyerünk és az ujjaink is elszíneződhetnek. Száraz bőrre alkalmasabb a krém, amely egyben ápolja is. A zselé előnye ezzel szemben az, hogy gyorsabban beszívódik.
|